Uppladdningsbar Lampa Nordlux Temple To-Go 35
fr.1 799 kr
Välj variant

Temple To-Go 35
1 799 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Temple är en bärbar, soldriven lampa av den danska designduon Says Who som kombinerar element från den klassiska lyktan med en modern, strömlinjeformad design. Temple är den perfekta lampan för din trädgård, terrass eller balkong eftersom den tänds automatiskt när mörkret faller på och ger ett mysigt men ändå praktiskt ljus. Tillverkad av slitstarkt galvaniserat stål som är väl lämpat för hårt väder.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Temple är en bärbar, soldriven lampa av den danska designduon Says Who som kombinerar element från den klassiska lyktan med en modern, strömlinjeformad design. Temple är den perfekta lampan för din trädgård, terrass eller balkong eftersom den tänds automatiskt när mörkret faller på och ger ett mysigt men ändå praktiskt ljus. Tillverkad av slitstarkt galvaniserat stål som är väl lämpat för hårt väder.
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Färg | Galvaniserat Stål, Mässing |
| Sockel | LEDModule |
| IP-Klassning | IP54 |
| Ljuskälla | LED |
| Produkttyp | Bordslampa Utomhus |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Serie | TEMPLE |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Dimbar | Nej |
| Sensor | Nej |
| Höjd | 430 mm |
| Spänning | 240 V |
| Bredd | 313 mm |
| Djup | 313 mm |
| Diameter | 313 mm |
| Material | Metal, Mässing |
| Vikt | 1,26, 1,37 kg |
