Väggarmatur Plejd Upp/Ner OUT-01Svart
1 255 kr
1 245 krSänkt pris!
Vald variant
Färg:
Svart

Upp/Ner OUT-01
Svart
1 245 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

OUT-01 är en väggarmatur med inbyggd LED gjord för utomhusbruk för att lysa upp exempelvis fasader. Den har justerbar färgtemperatur och kan även ställas in för att lysa uppåt, nedåt eller åt båda håll samtidigt. Produkten har inbyggda tidsfunktioner för att automatiskt tändas vid solnedgång och släckas vid soluppgång. Den bibehåller även tidsfunktioner som astrour vid strömavbrott i Plejd-systemet eftersom batteribackup är integrerad i produkten.
Varumärke
PlejdBeskrivning
OUT-01 är en väggarmatur med inbyggd LED gjord för utomhusbruk för att lysa upp exempelvis fasader. Den har justerbar färgtemperatur och kan även ställas in för att lysa uppåt, nedåt eller åt båda håll samtidigt. Produkten har inbyggda tidsfunktioner för att automatiskt tändas vid solnedgång och släckas vid soluppgång. Den bibehåller även tidsfunktioner som astrour vid strömavbrott i Plejd-systemet eftersom batteribackup är integrerad i produkten.
Inställningar konfigureras enkelt i Plejd-appen.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Plejd |
| Art.Nr. | 7706313 |
| Färg | Svart |
| Sockel | LED (ej utbytbar) |
| Effekt/prestanda | 10 W |
| IP-Klassning | IP45 |
| Tillverkarens Art.Nr. | OUT-01-B |
| Diameter | 100 mm |
| Dimbar | Ja |
| Höjd | 104 mm |
| Längd | 135 mm |
| Vikt | 0,707 kg |
| Bredd | 100 mm |
| Spänning | 230 V |
| Anslutning | Insticksklämma (snabbklämma) |
| Ström | 0-43 mA |
| Energieffektivitet | F |
| Stil | Modern |
| Ljusspridningsvinkel | 80 ° |
| Ljustemperatur | 2200-4000 K |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Aluminium/Plast |
| Serie | OUT |
| Produkttyp | Väggarmatur |
| Livslängd | 60000 hour(s) |
| Ljussken | Vit |
| EAN-nr | 7330018013130 |

