Väggarmatur Westal Alefors LEDStål
Rek. pris 3 131 kr
2 393 kr
2 365 krSänkt pris!
Vald variant
Färg:
Stål

Alefors LED
Stål
2 365 kr
Förväntas åter i lager 2026-04-01
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Väggarmatur med rundstrålande ljusbild. Armaturen är bestyckad med LED-enheten Philips Fortimo Disk 800lm 12W. Färgtemperaturen är varmvit (3000K) med rotationsymmetrisk ljusbild. Bakstycket har två in- och utgångar samt snabbkopplingskopplingsplint. Avsedd för utomhusbruk (IP44) och passar för bruk både i privat och offentlig miljö.
Varumärke
WestalBeskrivning
Väggarmatur med rundstrålande ljusbild. Armaturen är bestyckad med LED-enheten Philips Fortimo Disk 800lm 12W. Färgtemperaturen är varmvit (3000K) med rotationsymmetrisk ljusbild. Bakstycket har två in- och utgångar samt snabbkopplingskopplingsplint. Avsedd för utomhusbruk (IP44) och passar för bruk både i privat och offentlig miljö.
Egenskaper
| Varumärke | Westal |
| Art.Nr. | 7700489 |
| Färg | Stål |
| Sockel | LED |
| Effekt | 12 W |
| IP-Klassning | IP44 |
| Djup | 380 mm |
| Höjd | 310 mm |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Bredd | 256 mm |
| Anslutning | Snabbkopplingsplint |
| Energieffektivitet | A++-A |
| Stil | Klassisk |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Serie | Alefors |
| Typ | Väggarmatur |
| EAN-nr | 7393047416082 |

