Vägglampa Nordlux Aleria
Rek. pris 399 kr
fr.298 kr
Se priset!
Välj variant

Aleria
298 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Vägglampa Nordlux Aleria har skapats med inspiration från det sydeuropeiska designspråket och har fått namn och form från den trevliga byn på Korsika med samma namn. Aleria är en liten lampa som inte tar upp onödig plats men samtidigt ger god funktionell belysning. Med mjuka former och elegant design blir denna lampa en trevlig dekoration i din utomhusmiljö.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Vägglampa Nordlux Aleria har skapats med inspiration från det sydeuropeiska designspråket och har fått namn och form från den trevliga byn på Korsika med samma namn. Aleria är en liten lampa som inte tar upp onödig plats men samtidigt ger god funktionell belysning. Med mjuka former och elegant design blir denna lampa en trevlig dekoration i din utomhusmiljö.
Aleria är tillverkad i aluminium och passar perfekt exempelvis vid uppfarten, ytterdörren eller garaget.
OBS! Ej lämplig för kustnära områden.
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Färg | Galvaniserat Stål, Grå, Mässing, Svart |
| Sockel | GU10 |
| Effekt | 35 W |
| IP-Klassning | IP44 |
| Spänning | 230 V |
| Diameter | 115 mm |
| Stil | Modern |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Effekt/prestanda | 35 W |
| Serie | Aleria |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Typ | Fasadbelysning |
| Bredd | 115 mm |
| Dimbar | Ja |
| Sensor | Nej |
| Djup | 115, 144 mm |
| Höjd | 109, 113 mm |
| Material | Galvaniserat stål, Metall, Mässing |
| Vikt | 0,4, 0,425 kg |
