Vägglampa Nordlux Berlo
Rek. pris 919 kr
735 kr
Se priset!

Berlo
735 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Berlo är en klassisk fasadlampa med eleganta, svängda linjer och ett formspråk med känsla av vintage och romantik. Den stora diffusorn skapar ett behagligt och bländfritt ljus samtidigt som lampan ger ett bra och praktiskt utomhusljus. Parallellkoppling är möjlig. Max 10 watt.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Berlo är en klassisk fasadlampa med eleganta, svängda linjer och ett formspråk med känsla av vintage och romantik. Den stora diffusorn skapar ett behagligt och bländfritt ljus samtidigt som lampan ger ett bra och praktiskt utomhusljus. Parallellkoppling är möjlig. Max 10 watt.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 2418191003 |
| Färg | Svart |
| Sockel | E27 |
| IP-Klassning | IP44 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Metall |
| Serie | Berlo |
| Typ | Fasadbelysning |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 308 mm |
| Diameter | 212 mm |
| Dimbar | Ja |
| Höjd | 390 mm |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Vikt | 1,0634 kg |
| Bredd | 212 mm |
| EAN-nr | 5704924017643 |




