Vägglampa Nordlux Linas
Rek. pris 599 kr
449 kr
Se priset!

Linas
449 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Linas är en elegant vägglampa med en strömlinjeformad, konisk design. Den stora skärmen ger en jämn ljusfördelning och gör lampan praktisk vid ytterdörren eller längs gångvägar där det behövs bra ljus.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Linas är en elegant vägglampa med en strömlinjeformad, konisk design. Den stora skärmen ger en jämn ljusfördelning och gör lampan praktisk vid ytterdörren eller längs gångvägar där det behövs bra ljus.
Egenskaper
- Mjukt, behagligt ljus
- Parallellkoppling möjlig
- Max watt: 15
- Mjukt, behagligt ljus
- Parallellkoppling möjlig
- Max watt: 15
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 2418291003 |
| Färg | Svart |
| Sockel | E27 |
| IP-Klassning | IP54 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Aluminium |
| Serie | Linas |
| Typ | Fasadbelysning |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 288 mm |
| Diameter | 257 mm |
| Dimbar | Ja |
| Höjd | 163 mm |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Vikt | 0,926 kg |
| Bredd | 257 mm |
| EAN-nr | 5704924017674 |



