Vägglampa Nordlux Nico Square
Rek. pris 349 kr
333 kr
Se priset!
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Nico Square har en elegant och modern design som sprider ljuset nedåt, vilket skapar en vacker ljuseffekt på väggen. Den vinklade silhuetten passar de flesta stilar utomhus med en klassisk eller mer modern arkitektur.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Nico Square har en elegant och modern design som sprider ljuset nedåt, vilket skapar en vacker ljuseffekt på väggen. Den vinklade silhuetten passar de flesta stilar utomhus med en klassisk eller mer modern arkitektur.
Lampan kan dämpas vid val av dimbar ljuskälla från dimmer (ej inkluderat).
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 2518451003 |
| Färg | Svart |
| Sockel | GU10 |
| IP-Klassning | IP54 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Aluminium |
| Serie | Nico |
| Typ | Fasadlampa |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 95 mm |
| Dimbar | Ja |
| Höjd | 120 mm |
| Längd | 80 mm |
| Sensor | Nej |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Vikt | 0,42 kg |
| EAN-nr | 5704924023576 |




