Vägglampa Nordlux Rica Square
Rek. pris 679 kr
467 kr
Se priset!

Rica Square
467 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Rica är en solcellsdriven vägglampa från Nordlux i modern och minimalistisk design. Lampan laddas av solljus under dagen och slås på automatiskt vid detektering av rörelse. Det nedåtriktade ljuset är perfekt för att belysa huvudentrén, uppfarten eller andra områden som används mycket. Enkel installation utan kabeldragning.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Rica är en solcellsdriven vägglampa från Nordlux i modern och minimalistisk design. Lampan laddas av solljus under dagen och slås på automatiskt vid detektering av rörelse. Det nedåtriktade ljuset är perfekt för att belysa huvudentrén, uppfarten eller andra områden som används mycket. Enkel installation utan kabeldragning.
Nordlux ger en 5-årig LED-garanti.
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 2118161003 |
| Färg | Svart |
| Sockel | LED-modul |
| Effekt | 5 W |
| IP-Klassning | IP44 |
| Ljuskälla | 5W LED |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Plast |
| Serie | Rica |
| Typ | Solcellslampa |
| Djup | 180 mm |
| Dimbar | Nej |
| Höjd | 120 mm |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Sensor | Ja |
| Bredd | 128 mm |
| EAN-nr | 5704924004797 |






