Vägglykta Gnosjö Konstsmide Firenze 60W Ned E27
Rek. pris 389 kr
fr.253 kr
fr.247 krSänkt pris!
Välj variant

Firenze 60W Ned E27
247 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Vägglykta Gnosjö Konstsmide Firenze 60W Ned E27 är en elegant fasadbelysning i form av en klassisk lykta. Den har klart glas och levereras utan ljuskälla.
Varumärke
Gnosjö KonstsmideBeskrivning
Vägglykta Gnosjö Konstsmide Firenze 60W Ned E27 är en elegant fasadbelysning i form av en klassisk lykta. Den har klart glas och levereras utan ljuskälla.
Övrigt
- IP43
- 22x24x39 cm
- Maxhöjd ljuskälla 110 mm
- Max 1x60W/230-240V, E27
- IP43
- 22x24x39 cm
- Maxhöjd ljuskälla 110 mm
- Max 1x60W/230-240V, E27
Recensioner
Daniel JVerifierad köpare
för 1 år sedanStilren klassisk lampa med din matt-vit färg. Enkel att installera enligt elektriker. Prisvärd, och bra leverans m.m. Lite knepig att skruva upp givet att knopparna fastnar (ej skruvar) samt att knopparna lossnar från själva gängen. Känns lite billig när man hanterar den även om det det inte syns.
+ Snygg, klassisk design, prisvärd
- Svårt/knepigt att med större händer skruva upp/igeb
ElinVerifierad köpare
för 5 år sedanSnygg och tidlös och ett bra pris!
Egenskaper
| Varumärke | Gnosjö Konstsmide |
| Art.Nr. | 7231-600S |
| Färg | Grön, Svart, Vit |
| Sockel | E27 |
| Effekt | 60 W |
| IP-Klassning | IP43 |
| Anslutning | 230 |
| Stil | Klassisk |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Aluminium |
| Serie | Firenze |
| Typ | Fasadbelysning |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 240 mm |
| Dimbar | Nej |
| Höjd | 390 mm |
| Sensor | Nej |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Bredd | 220 mm |
