Vägglykta Gnosjö Konstsmide Modena 3 Upp/ned GU10

Modena 3 Upp/ned GU10

Beskrivning
- IP44
- 9x14,5x28,5 cm
- Maxhöjd ljuskälla 64 mm
- Max 2x35W/230-240V, GU10
Recensioner
Blev väldigt snygg på väggen, speciellt när den är tänd. Kan tycka att den delen som fäster mot vägg borde vara av ett annat material än plast spricker lätt om man drar åt skruvarna.
Medelbra kvalitet Montageplatta i plast vilket gör den ömtålig när själva armaturen ska skruvas fast. Muttrarna får inte dras för hårt men ändå tillräckligt för att armaturen ska bli tät Väl på plats ser den mycket bra ut och ger ett effektfullt sken på fasaden. Snygg detalj med de genomskinliga plastringarna i ändarna som syns tydligt. Rekomenderad ljuskälla är GU 10 LED med lång livslängd då det är lite trixigt att skruva upp ändarna för lampbyte.
Inget att tillägga. Lika de som jag köpte 2016. Bra att samma fortfarande tillverkas.
Otroligt snabb leverans. Vägglyktan är snygg design..bra pris.. Har nog inte kostat mycke att tillverka.
Egenskaper
| Varumärke | Gnosjö Konstsmide |
| Art.Nr. | 7516-320S |
| Färg | Elförzinkad, Svart, Vit |
| Sockel | GU10 |
| Effekt | 70 W |
| IP-Klassning | IP44 |
| Anslutning | 230 |
| Stil | Modern |
| Ljuskälla | Halogen |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Serie | Modena |
| Typ | Fasadbelysning |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 145 mm |
| Dimbar | Nej |
| Höjd | 300 mm |
| Sensor | Nej |
| Antal Ljuskällor | 2 st |
| Bredd | 85 mm |
| Material | Aluminium, Stål |
