Väggplafond Gnosjö Konstsmide E27
Rek. pris 459 kr
fr.298 kr
Se priset!
Välj variant

E27
298 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Väggplafond Gnosjö Konstsmide E27 är en elegant fasadbelysning med industriell känsla. Den har opalfärgat glas och levereras utan ljuskälla.
Varumärke
Gnosjö KonstsmideBeskrivning
Väggplafond Gnosjö Konstsmide E27 är en elegant fasadbelysning med industriell känsla. Den har opalfärgat glas och levereras utan ljuskälla.
Övrigt
- IP23
- 27x13x27 cm
- Maxhöjd ljuskälla 125 mm
- Max 1x60W/230-240V, E27
- IP23
- 27x13x27 cm
- Maxhöjd ljuskälla 125 mm
- Max 1x60W/230-240V, E27
Recensioner
Maj-BrittVerifierad köpare
för 0 månader sedanMycket fin lampa och passar min exteriör. Gillar modellen som bildar en dekorativ yttre helhet.
+ Alla mina utelampor, 7 st, är av denna modell, snyggt och enhetligt.
- Nja, vet inte… skulle väl vara att det är litet omständigt att byta glödlampa
KnåparenVerifierad köpare
för 1 år sedanPassade exakt där min gamla plafond satt
Johan EVerifierad köpare
för 2 år sedanVäldigt nöjd. Lätt monterad.
Helen VVerifierad köpare
för 5 år sedanHar en lampa av samma typ tidigare och räknar med att dessa passar perfekt även under takutskott. Den tidigare sitter på fasaden.
Egenskaper
| Varumärke | Gnosjö Konstsmide |
| Art.Nr. | 7091-750S |
| Färg | Svart, Vit |
| Sockel | E27 |
| Effekt | 60 W |
| IP-Klassning | IP23 |
| Anslutning | 230 |
| Stil | Klassisk |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Aluminium |
| Typ | Fasadbelysning |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 125 mm |
| Dimbar | Nej |
| Höjd | 270 mm |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Bredd | 270 mm |
