Handtag Beslag Design Care 1353
Rek. pris 89 kr
fr.68 kr
Se priset!
Välj variant

Care 1353
68 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Handtag Beslag Design Care är ett handtag ur Care-serien som innehåller handtag och knoppar vilka skyddas från en beläggning av bakterier genom en ytbehandling med antibakteriella egenskaper. Denna reagerar och tar död på bakterier på den lackerade ytan med hela 85 % på 15 minuter och 99,5 % på 2 timmar. En mer hygienisk produkt resulterar i att antalet överförda bakterier minskar både till användaren och produkter i dess närmiljö. Teknologin ersätter inte god hygien och rengöringsrutiner.
Varumärke
Beslag DesignBeskrivning
Handtag Beslag Design Care är ett handtag ur Care-serien som innehåller handtag och knoppar vilka skyddas från en beläggning av bakterier genom en ytbehandling med antibakteriella egenskaper. Denna reagerar och tar död på bakterier på den lackerade ytan med hela 85 % på 15 minuter och 99,5 % på 2 timmar. En mer hygienisk produkt resulterar i att antalet överförda bakterier minskar både till användaren och produkter i dess närmiljö. Teknologin ersätter inte god hygien och rengöringsrutiner.
Egenskaper
| Varumärke | Beslag Design |
| Art.Nr. | 330611C-11B |
| Färg | Rostfri Look, Svart |
| Längd | 110, 142 mm |
| Material | Stål |
| CC-mått | 96, 128 mm |
| Djup | 34 mm |
| Höjd | 7 mm |
| Utförande | Metall |
| Serie | Care |
| Typ | Handtag |
| Låsbar | Nej |
| Tjocklek Lucka | 16-19 mm |
