Knopp Beslag Design Care 401
Rek. pris 99 kr
fr.75 kr
Se priset!
Välj variant

Care 401
75 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Knopp Beslag Design är en knopp ur Care-serien som inehåller knoppar och handtag vilka skyddas från en beläggning av bakterier genom en ytbehandling med antibakteriella egenskaper. Denna reagerar och tar död på bakterier på den lackerade ytan med hela 85 % på 15 minuter och 99,5 % på 2 timmar. En mer hygienisk produkt resulterar i att antalet överförda bakterier minskar både till användaren och produkter i dess närmiljö. Teknologin ersätter inte god hygien och rengöringsrutiner.
Varumärke
Beslag DesignBeskrivning
Knopp Beslag Design är en knopp ur Care-serien som inehåller knoppar och handtag vilka skyddas från en beläggning av bakterier genom en ytbehandling med antibakteriella egenskaper. Denna reagerar och tar död på bakterier på den lackerade ytan med hela 85 % på 15 minuter och 99,5 % på 2 timmar. En mer hygienisk produkt resulterar i att antalet överförda bakterier minskar både till användaren och produkter i dess närmiljö. Teknologin ersätter inte god hygien och rengöringsrutiner.
Egenskaper
| Varumärke | Beslag Design |
| Art.Nr. | 39037C-11B |
| Färg | Rostfri Look, Svart |
| Längd | 40 mm |
| Diameter | 40 mm |
| Material | Zamak |
| Djup | 40 mm |
| Höjd | 29 mm |
| Utförande | Metall |
| Serie | Care |
| Typ | Knopp |
| Låsbar | Nej |
| Tjocklek Lucka | 16-19 mm |
