Brandsläckare Housegard 6 kg PulversläckareVit
699 kr
Se priset!
Vald variant
Vikt:
9,3 kg

6 kg Pulversläckare
Vit
699 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Den skandinaviska inredningsstilen är känd och hyllas världen över för sin avskalade, ljusa och naturnära framtoning. Den vita brandsläckaren smälter in i hemmet och blir en del av inredningen, så den kan placeras på platser där den är lättillgänglig om olyckan skulle vara framme. Väggfäste/fordonshållare ingår.
Varumärke
HousegardBeskrivning
Den skandinaviska inredningsstilen är känd och hyllas världen över för sin avskalade, ljusa och naturnära framtoning. Den vita brandsläckaren smälter in i hemmet och blir en del av inredningen, så den kan placeras på platser där den är lättillgänglig om olyckan skulle vara framme. Väggfäste/fordonshållare ingår.
Brandsläckarna i serien Design by Housegard är avsedda för hemmamiljöer, där användaren kan förväntas veta var släckaren är placerad. En släckare som passar perfekt in i våra moderna hem. För den kreativa blir det här en fin detalj i inredningen samtidigt som den är oumbärlig om olyckan är framme.
Housegard 6 KG pulverbrandsläckare har effektivitetsklassen 55A 233B C, den högsta släckeffekten på marknaden.
Housegard 6 KG pulverbrandsläckare har effektivitetsklassen 55A 233B C, den högsta släckeffekten på marknaden.
Recensioner
Charlotte LVerifierad köpare
för 2 år sedanJag kan bara ge recension på hur den såg ut då jag inte behövt använda den. Men väldigt snygg och passar som en inredningsdetalj i stället för de klassiska (fula) röda.
Egenskaper
| Varumärke | Housegard |
| Art.Nr. | 600169 |
| Produkttyp | Brandsläckare |
| Färg | Vit |
| Längd | 158 mm |
| Vikt | 9,3 kg |
| Brandklass | ABC |
| Höjd | 520 mm |
| Serie | Design by Housegard |
| Bredd | 150 mm |
| EAN-nr | 7320896001695 |




