Fingerpanel CENT 15x95x2400 mm
Pris/frp 545:-
fr.534 kr/m²Välj variant

15x95x2400 mm
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Fingerpanelen ger liv och mjukhet till alla utrymmen. Denna fingerpanel är tillverkad av högkvalitativ, skandinavisk furu med få kvistar.
Varumärke
CENTBeskrivning
Fingerpanelen ger liv och mjukhet till alla utrymmen. Denna fingerpanel är tillverkad av högkvalitativ, skandinavisk furu med få kvistar.
Träpanel som är lämplig för användning i både torra och fuktiga utrymmen. Med en fingerpanel bildar du ett tilltalande och elegant uttryck. De runda ribborna ger interiören en unik form. En trären fingerpanel kan du behandla på många olika sätt. Tack vare råmaterialet med få kvistar behåller ytan sitt prydliga utseende. Behandlingen förbättrar träets hållfasthetsegenskaper och med rätt behandling är panelen också lämplig för bastu.
Egenskaper
| Varumärke | CENT |
| Art.Nr. | 9724FJ-CENT |
| Färg | Trä/natur, Vitlaserad |
| Längd | 2400 mm |
| Material | Furu |
| Bredd | 95 mm |
| Profil | STK |
| Typ | Fingerpanel |
| Antal | 5 st/frp |
| Tjocklek | 15 mm |
| Ytbehandling | Obehandlad, Vitlackerad |

