Träpanel Moelven Trend Slät Vitvax13x120x2700 8st/bnt
Pris/BNT 651:-
272 kr/m²Se priset!

Trend Slät Vitvax
13x120x2700 8st/bnt
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Trend Slät Vitvax av massiv svensk furu är en färdigbehandlad innerpanel klar att sättas upp. Trästrukturen framträder tydligt genom den vaxade ytan och ger en skön träkänsla. Panelen är ändspontad för att minimera spill och ge snygga ändskarvar.
Varumärke
MoelvenBeskrivning
Trend Slät Vitvax av massiv svensk furu är en färdigbehandlad innerpanel klar att sättas upp. Trästrukturen framträder tydligt genom den vaxade ytan och ger en skön träkänsla. Panelen är ändspontad för att minimera spill och ge snygga ändskarvar.
Trend Slät Vitvax är en massiv träpanel av svensk furu. Panelen är färdigbehandlad och klar att sättas upp. Trästrukturen framträder tydligt genom den vaxade ytan och ger en skön träkänsla. Vaxbehanling skyddar träet så att ytan fortsätter vara ljus och fin även om nyansen förändras något när träet mognar. Panelen kan användas inomhus både som vägg- och takpanel. Antingen för att förvandla ett helt rum, eller för att förstärka ett uttryck med en fondvägg eller en bröstpanel. Panelerna är ändspontade för att minimera spill och ge snygga ändskarvar. För fler produkter till ditt projekt - se Moelvens varumärkessida och få allt på en frakt.
Recensioner
BoVerifierad köpare
för 3 veckor sedanKvaliten på panelen har varit bättre än förväntningarna. Lika så har spillet blivit mindre än beräknat
Joakim GVerifierad köpare
för 4 månader sedanBra passform, bra infärgning och väl hyvlat.
Frida NVerifierad köpare
för 2 år sedanFin kvalitet Lätt att sätta upp
Egenskaper
| Varumärke | Moelven |
| Art.Nr. | 194019 |
| Färg | Vit |
| Längd | 2700 mm |
| Material | Furu |
| Bredd | 120 mm |
| Produkttyp | Träpanel |
| Ytbehandling | Vitvax |
| Tjocklek | 13 mm |
| Antal (st/frp) | 8 st/frp |
| Serie | Trend |
| Dimension | 13x120 mm |
| EAN-nr | 7040431940196 |

