Tallrik Koziol Connect 20.5 cm 4-packMörkgrå
259 kr
239 krSänkt pris!

Connect 20.5 cm 4-pack
Mörkgrå
239 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Varumärke
KoziolBeskrivning
Tallrik Connect från Koziol. Stilren tallrik ur serien Connect från Koziol. Diskmaskinsäker.
Det tyska företaget Koziol grundades 1927 och har genom åren gjort kult av både diskborstar och klädnypor. Idag finns de i över 50 länder och samarbetar med världens främsta designers. Alla produkter designas, tillverkas och produceras i underbara Odenwald sen 90 år tillbaka. Alla kollektioner är exklusivt tillverkade i miljövänlig termoplast som kan omarbetas och återvinnas upprepade gånger. Koziol använder certifierat giftfria material helt utan mjukgörare och BPA.
Specifikationer
- Material: Biocirkulär termoplast och träfiber
- 100% återvunnet material
- 100% återvinningsbart
- 100% koldioxidneutral
- Tål diskmaskin: Ja
- Tål mikrovågsugn: Ja
Specifikationer
- Material: Biocirkulär termoplast och träfiber
- 100% återvunnet material
- 100% återvinningsbart
- 100% koldioxidneutral
- Tål diskmaskin: Ja
- Tål mikrovågsugn: Ja
Egenskaper
| Varumärke | Koziol |
| Art.Nr. | 7100701 |
| Färg | Mörkgrå |
| Material | Återvinningsbar och giftfri termoplast |
| Serie | Connect |
| Typ | Tallrik |
| Höjd | 20 mm |
| Längd | 205 mm |
| Bredd | 205 mm |
| EAN-nr | 4002942559185 |

