Poster Gallerix Älvalek By August MalmströmStorlek: 50x70 cm
295 kr
Vald variant
Storlek (cm):
50x70
Utförande:

Älvalek By August Malmström
Storlek: 50x70 cm
295 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Poster med målningen Älvalek av August Malmström från år 1866. Den föreställer en ringlande morgondimma med dansande älvor i ett månbelyst landskap. Målningen tillföll Nationalmuseum 1872 genom Karl XV:s testamente.
Varumärke
GallerixBeskrivning
Poster med målningen Älvalek av August Malmström från år 1866. Den föreställer en ringlande morgondimma med dansande älvor i ett månbelyst landskap. Målningen tillföll Nationalmuseum 1872 genom Karl XV:s testamente.
Egenskaper
| Varumärke | Gallerix |
| Art.Nr. | 4723-50x70 |
| Motiv | Älvalek By August Malmström |
| Utförande | Posterdesign, Utfallande |
| Format | Liggande |
| Färg | Flerfärgad |
| Produkttyp | Poster |
| Material | 200g MultiDesign posterpapper |
| Serie | Historisk konst |
| Storlek | 50x70 cm |
| Djup | 2 mm |
| Djup | 2 cm |


