Poster Gallerix Bauhaus Art No23Storlek: 50x70 cm
295 kr
Vald variant
Storlek (cm):
50x70

Bauhaus Art No23
Storlek: 50x70 cm
295 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Poster Bauhaus Art No23 från kategorin Grafiskt med en illustration som är inspirerad av den berömda tyska konstskolan Bauhaus. Bauhaus har haft stort inflytande på modern konst och arkitektur samt kan ses som en föregångare till funktionalismen. Konstskolan var verksam mellan åren 1919 och 1933.
Varumärke
GallerixBeskrivning
Poster Bauhaus Art No23 från kategorin Grafiskt med en illustration som är inspirerad av den berömda tyska konstskolan Bauhaus. Bauhaus har haft stort inflytande på modern konst och arkitektur samt kan ses som en föregångare till funktionalismen. Konstskolan var verksam mellan åren 1919 och 1933.
Egenskaper
| Varumärke | Gallerix |
| Art.Nr. | 5263-50x70 |
| Motiv | Bauhaus Art No23 |
| Utförande | Utfallande |
| Format | Stående |
| Färg | Flerfärgad |
| Produkttyp | Poster |
| Material | 200g MultiDesign posterpapper |
| Serie | Bauhaus |
| Storlek | 50x70 cm |
| Djup | 2 mm |

