Poster Gallerix Bauhaus Ausstellung No1
fr.179 kr
fr.139 krFrån 22 %Kampanj9 tim kvar!
Välj variant

Bauhaus Ausstellung No1
139 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Poster Bauhaus Ausstellung No1 från kategorin Grafiskt med illustration inspirerad av den berömda tyska konstskolan Bauhaus. Bauhaus har haft stort inflytande på modern konst och arkitektur samt kan ses som en föregångare till funktionalismen. Konstskolan var verksam mellan åren 1919 och 1933.
Varumärke
GallerixBeskrivning
Poster Bauhaus Ausstellung No1 från kategorin Grafiskt med illustration inspirerad av den berömda tyska konstskolan Bauhaus. Bauhaus har haft stort inflytande på modern konst och arkitektur samt kan ses som en föregångare till funktionalismen. Konstskolan var verksam mellan åren 1919 och 1933.
Egenskaper
| Varumärke | Gallerix |
| Format | Stående |
| Utförande | Utfallande |
| Motiv | Bauhaus Ausstellung No1 |
| Produkttyp | Poster |
| Material | 200g MultiDesign posterpapper |
| Serie | Bauhaus |
| Färg | Flerfärgad |
| Djup | 2 mm |
| Storlek | 30x40, 50x70, 70x100 cm |

