Poster Gallerix Grötstunden By Jenny NyströmStorlek: 30x40 cm
179 kr
139 krSpara 22 %Kampanj
Vald variant
Storlek (cm):
30x40
Utförande:

Grötstunden By Jenny Nyström
Storlek: 30x40 cm
139 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Poster med målningen "Grötstunden" av den svenske konstnären och illustratören Jenny Nyström (1854-1946). Hennes tidiga måleri präglas av folklivsskildringar och porträtt men hennes berömmelse vilar helt på hennes långa karriär som illustratör för böcker, tidskrifter och vykort. Jenny Nyström finns representerad på Nationalmuseum i Stockholm och på andra svenska museer.
Varumärke
GallerixBeskrivning
Poster med målningen "Grötstunden" av den svenske konstnären och illustratören Jenny Nyström (1854-1946). Hennes tidiga måleri präglas av folklivsskildringar och porträtt men hennes berömmelse vilar helt på hennes långa karriär som illustratör för böcker, tidskrifter och vykort. Jenny Nyström finns representerad på Nationalmuseum i Stockholm och på andra svenska museer.
Egenskaper
| Varumärke | Gallerix |
| Art.Nr. | 4766-30x40 |
| Storlek | 30x40 cm |
| Format | Stående |
| Utförande | Posterdesign, Utfallande |
| Motiv | Grötstunden By Jenny Nyström |
| Produkttyp | Poster |
| Material | 200g MultiDesign posterpapper |
| Serie | The Christmas Collection |
| Djup | 2 mm |
| Färg | Flerfärgad |


