Poster Gallerix Kräftfångst By Carl LarssonStorlek: 21x30 cm
119 kr
95 krSpara 20 %Kampanj12 tim kvar!
Vald variant
Storlek:
21x30 cm
Utförande:

Kräftfångst By Carl Larsson
Storlek: 21x30 cm
95 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Poster med målningen Kräftfångst av Carl Larsson från år 1898. , Den lilla flickan på bilden, Lisbeth, var Carls dotter och fjärde barn. Carl Larsson är en av Sveriges mest älskade konstnärer. Han är känd för sina akvareller av idylliskt familjeliv.
Varumärke
GallerixBeskrivning
Poster med målningen Kräftfångst av Carl Larsson från år 1898. , Den lilla flickan på bilden, Lisbeth, var Carls dotter och fjärde barn. Carl Larsson är en av Sveriges mest älskade konstnärer. Han är känd för sina akvareller av idylliskt familjeliv.
Egenskaper
| Varumärke | Gallerix |
| Art.Nr. | 4741-21x30 |
| Motiv | Kräftfångst By Carl Larsson |
| Storlek | 21x30 cm |
| Format | Liggande |
| Utförande | Posterdesign, Utfallande |
| Typ | Poster |
| Material | 200g MultiDesign posterpapper |
| Serie | Historisk konst |
| Färg | Flerfärgad |
| Djup | 2 mm |


