Poster Gallerix Kräftfångst By Carl LarssonStorlek: 30x40 cm
179 kr
139 krSpara 22 %Kampanj31 tim kvar!
Vald variant
Storlek:
30x40 cm
Utförande:

Kräftfångst By Carl Larsson
Storlek: 30x40 cm
139 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Poster med målningen Kräftfångst av Carl Larsson från år 1898. , Den lilla flickan på bilden, Lisbeth, var Carls dotter och fjärde barn. Carl Larsson är en av Sveriges mest älskade konstnärer. Han är känd för sina akvareller av idylliskt familjeliv.
Varumärke
GallerixBeskrivning
Poster med målningen Kräftfångst av Carl Larsson från år 1898. , Den lilla flickan på bilden, Lisbeth, var Carls dotter och fjärde barn. Carl Larsson är en av Sveriges mest älskade konstnärer. Han är känd för sina akvareller av idylliskt familjeliv.
Egenskaper
| Varumärke | Gallerix |
| Art.Nr. | 4741-30x40 |
| Motiv | Kräftfångst By Carl Larsson |
| Storlek | 30x40 cm |
| Format | Liggande |
| Utförande | Posterdesign, Utfallande |
| Typ | Poster |
| Material | 200g MultiDesign posterpapper |
| Serie | Historisk konst |
| Djup | 2 mm |
| Färg | Flerfärgad |


