Poster Gallerix Skogstroll By Theodor KittelsenStorlek: 70x100 cm
429 kr
Vald variant
Storlek (cm):
70x100
Utförande:

Skogstroll By Theodor Kittelsen
Storlek: 70x100 cm
429 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Poster med målningen "Skogstroll" av den norske konstnären Theodor Kittelsen från år 1906. Theodor Kittelsen är liksom John Bauer är känd för sina sagomotiv med troll och prinsessor.
Varumärke
GallerixBeskrivning
Poster med målningen "Skogstroll" av den norske konstnären Theodor Kittelsen från år 1906. Theodor Kittelsen är liksom John Bauer är känd för sina sagomotiv med troll och prinsessor.
Egenskaper
| Varumärke | Gallerix |
| Art.Nr. | 4806-70x100 |
| Format | Stående |
| Utförande | Posterdesign, Utfallande |
| Motiv | Skogstroll By Theodor Kittelsen |
| Produkttyp | Poster |
| Material | 200g MultiDesign posterpapper |
| Serie | Historisk konst |
| Färg | Flerfärgad |
| Storlek | 70x100 cm |
| Djup | 2 mm |
| Djup | 2 cm |


