Poster Gallerix Study in Orange By René Le BègueStorlek: 21x30 cm
119 kr
Vald variant
Storlek (cm):
21x30
Utförande:

Study in Orange By René Le Bègue
Storlek: 21x30 cm
119 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Poster med ett fotografi kallat "Study in Orange" av den franske fotografen René Le Bègue från år 1903. Le Bègue har manipulerat fotografiet för att få fram liknelser med en kalk-teckning.Han utforskade ofta komplexa trycktekniker som imiterade annan grafisk konst.
Varumärke
GallerixBeskrivning
Poster med ett fotografi kallat "Study in Orange" av den franske fotografen René Le Bègue från år 1903. Le Bègue har manipulerat fotografiet för att få fram liknelser med en kalk-teckning.Han utforskade ofta komplexa trycktekniker som imiterade annan grafisk konst.
Egenskaper
| Varumärke | Gallerix |
| Art.Nr. | 4797-21x30 |
| Motiv | Study in Orange By René Le Bègue |
| Utförande | Posterdesign, Utfallande |
| Format | Stående |
| Färg | Flerfärgad |
| Produkttyp | Poster |
| Material | 200g MultiDesign posterpapper |
| Serie | Historisk konst |
| Storlek | 21x30 cm |
| Djup | 2 mm |
| Djup | 2 cm |


