Poster Gallerix Sunflowers By Vincent van GoghStorlek: 21x30 cm
119 kr
95 krSpara 20 %Kampanjtom 31/5
Vald variant
Storlek:
21x30 cm
Utförande:

Sunflowers By Vincent van Gogh
Storlek: 21x30 cm
95 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Poster med målningen "Sunflowers" av den nederländske konstnären Vincent van Gogh från år 1887. Motivet föreställer två solrosor mot en blå bakgrund som Van Gogh målade i Paris på sensommaren år 1887. Van Gogh är en av världens mest kända konstnärer och har skapat över 2100 konstverk varav 860 oljemålningar där majoriteten av målningarna skapades de sista två åren av hans liv. Van Goghs målningar är färgstarka och dramatiska med en impulsiv och expressionistisk stil.
Varumärke
GallerixBeskrivning
Poster med målningen "Sunflowers" av den nederländske konstnären Vincent van Gogh från år 1887. Motivet föreställer två solrosor mot en blå bakgrund som Van Gogh målade i Paris på sensommaren år 1887. Van Gogh är en av världens mest kända konstnärer och har skapat över 2100 konstverk varav 860 oljemålningar där majoriteten av målningarna skapades de sista två åren av hans liv. Van Goghs målningar är färgstarka och dramatiska med en impulsiv och expressionistisk stil.
Egenskaper
| Varumärke | Gallerix |
| Art.Nr. | 4811-21x30 |
| Format | Liggande |
| Utförande | Posterdesign, Utfallande |
| Motiv | Sunflowers By Vincent van Gogh |
| Typ | Poster |
| Material | 200g MultiDesign posterpapper |
| Serie | Historisk konst |
| Djup | 2 mm |
| Färg | Flerfärgad |
| Storlek | 21x30 cm |


