Poster Gallerix Venice from the Porch of Madonna By William TurnerStorlek: 30x40 cm
139 kr
Vald variant
Storlek (cm):
30x40
Utförande:

Venice from the Porch of Madonna By William Turner
Storlek: 30x40 cm
139 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Poster med målningen "Venice from the Porch of Madonna della Salute" av den brittiske konstnären Joseph Mallord William Turner. Motivet visar Venedig och en av stadens vackra kanaler. William Turner är mest känd för sina romantiska landskapsmålningar, vars stil kan sägas ha lagt grunden för impressionismen. Hans målningar tillhör världens högst värderade.
Varumärke
GallerixBeskrivning
Poster med målningen "Venice from the Porch of Madonna della Salute" av den brittiske konstnären Joseph Mallord William Turner. Motivet visar Venedig och en av stadens vackra kanaler. William Turner är mest känd för sina romantiska landskapsmålningar, vars stil kan sägas ha lagt grunden för impressionismen. Hans målningar tillhör världens högst värderade.
Egenskaper
| Varumärke | Gallerix |
| Art.Nr. | 4809-30x40 |
| Motiv | Venice from the Porch of Madonna By William Turner |
| Utförande | Posterdesign, Utfallande |
| Format | Liggande |
| Färg | Flerfärgad |
| Produkttyp | Poster |
| Material | 200g MultiDesign posterpapper |
| Serie | Historisk konst |
| Storlek | 30x40 cm |
| Djup | 2 mm |


