Poster Gallerix Yellow Pattern Yayoi KusamaStorlek: 50x70 cm
295 kr
Vald variant
Storlek (cm):
50x70
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Poster från kategorin konst med en illustration som är inspirerad av den japanska konstnären Yayoi Kusama. Denna illustration har mönster av gula streck.
Yayoi Kusama är en japansk konstnär som är mest känd för sina abstrakta mönster och färgstarka installationer. Hon är en av de mest inflytelserika konstnärerna i det moderna Japan och har haft en stor inverkan på den internationella konstvärlden. Hennes verk har visats på utställningar i hela världen och hon har mottagit flera prestigefyllda priser. Hennes konst är uppfylld av färger och mönster och inspirerad av hennes egna ångest och oförmåga att kontrollera sina egna känslor.
Varumärke
GallerixBeskrivning
Poster från kategorin konst med en illustration som är inspirerad av den japanska konstnären Yayoi Kusama. Denna illustration har mönster av gula streck.
Yayoi Kusama är en japansk konstnär som är mest känd för sina abstrakta mönster och färgstarka installationer. Hon är en av de mest inflytelserika konstnärerna i det moderna Japan och har haft en stor inverkan på den internationella konstvärlden. Hennes verk har visats på utställningar i hela världen och hon har mottagit flera prestigefyllda priser. Hennes konst är uppfylld av färger och mönster och inspirerad av hennes egna ångest och oförmåga att kontrollera sina egna känslor.
Egenskaper
| Varumärke | Gallerix |
| Art.Nr. | 5162-50x70 |
| Motiv | Yellow Pattern Yayoi Kusama |
| Utförande | Utfallande |
| Format | Stående |
| Färg | Flerfärgad |
| Produkttyp | Poster |
| Material | 200g MultiDesign posterpapper |
| Serie | Konsttavlor |
| Storlek | 50x70 cm |
| Djup | 2 mm |
| Djup | 2 cm |

