Korkram Corkframes 500
2 795 kr

500
2 795 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Korken från flaskan du poppade från det där speciella tillfället förtjänar ett riktigt hem. Handgjord ram i obehandlat stål och äkta glas. En unik inredningsdetalj som också passar perfekt att ge bort som present. Den här ramen har måtten 51×75 cm och precis som namnet antyder så rymmer den ca 500 normalstora korkar.
Varumärke
CorkframesBeskrivning
Korken från flaskan du poppade från det där speciella tillfället förtjänar ett riktigt hem. Handgjord ram i obehandlat stål och äkta glas. En unik inredningsdetalj som också passar perfekt att ge bort som present. Den här ramen har måtten 51×75 cm och precis som namnet antyder så rymmer den ca 500 normalstora korkar.
Recensioner
VinofinoVerifierad köpare
för 5 månader sedanMycket fint material, svenskt stål i tjockt och massivt utförande. En installation på väggen, mer än bara en ram. Såå snygg!
+ Tre fästpunkter.
- Mycket tung, kräver en bra vägg, troligen mollypluggar.
Susanna AVerifierad köpare
för 1 år sedanDet är en rolig originell sak att samla sina korkar i.
+ Speciell, Rolig present
- Om det ska vara något, så kanske att den är lite tung.
Egenskaper
| Varumärke | Corkframes |
| Art.Nr. | Cork500 |
| Färg | Obehandlat stål |
| Djup | 50 mm |
| Höjd | 750 mm |
| Material | Obehandlat Svenskt stål |
| Bredd | 510 mm |
| EAN-nr | 07350153040020 |



