Våtrumssilikon Danalim 514 75 mlTransparent
Rek. pris 91 kr
81 kr
Se priset!
Vald variant
Färg:
Transparent

514 75 ml
Transparent
81 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Neutral högelastisk fogmassa, härdar genom en reaktion med luftens fuktighet, klarar fogrörelser på upp till +/- 25%. För natursten och särskilt användbart på glatta ytor såsom glas, emalj, hård pvc, rostfritt stål m.m. Antimögelbehandlad.
Varumärke
DanalimBeskrivning
Neutral högelastisk fogmassa, härdar genom en reaktion med luftens fuktighet, klarar fogrörelser på upp till +/- 25%. För natursten och särskilt användbart på glatta ytor såsom glas, emalj, hård pvc, rostfritt stål m.m. Antimögelbehandlad.
Appliceras vid temperaturer mellan +5°C och +40°C. Skinnbildning: ca 10 – 20 minuter.
Värderad och accepterad att användas i Byggvarubedömningen, SundaHus och Basta.
Produkten är registrerad i Byggdatabasen för produkter som kan användas i Svanenmärkt bygge.
Värderad och accepterad att användas i Byggvarubedömningen, SundaHus och Basta.
Produkten är registrerad i Byggdatabasen för produkter som kan användas i Svanenmärkt bygge.
Egenskaper
| Varumärke | Danalim |
| Art.Nr. | 569216 |
| Typ | Silikonfogmassa |
| Bredd | 115 mm |
| Längd | 40 mm |
| Vikt | 0,12 kg |
| Tillverkarens Art.Nr. | 51471 |
| Färg | Transparent |
| Volym | 75 ml |
| Höjd | 230 mm |
| Passar till | WC och Toalett |
| EAN-nr | 5701159514718 |
