Tapet Fresco Förgrundad Uni Vit 50 m 75g/m2
2 095 kr
1 799 krSpara 14 %Kampanj

Förgrundad Uni Vit 50 m 75g/m2
1 799 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Tapet från Fresco. Glasfibertapet är ett hållbart material som är enkelt att måla. Kan fästas på målade, tapetserade och putsade ytor samt på gipsskivor. Mycket starkt skydd och armering av väggen mot slag, stötar, sprickor, brand, vatten, fukt och mögel. Tapeten har dessutom ett flamsäkert ytskikt vilket ger ett visst brandskydd.
Varumärke
FrescoBeskrivning
Tapet från Fresco. Glasfibertapet är ett hållbart material som är enkelt att måla. Kan fästas på målade, tapetserade och putsade ytor samt på gipsskivor. Mycket starkt skydd och armering av väggen mot slag, stötar, sprickor, brand, vatten, fukt och mögel. Tapeten har dessutom ett flamsäkert ytskikt vilket ger ett visst brandskydd.
Specifikationer
- För tak och väggar i torra utrymmen
- Snabb och enkel uppsättning
- Ommålningsbar
- Enkel att rengöra
- För tak och väggar i torra utrymmen
- Snabb och enkel uppsättning
- Ommålningsbar
- Enkel att rengöra
Egenskaper
| Varumärke | Fresco |
| Art.Nr. | GV055-50 |
| Färg | Vit |
| Mönster | Enfärgad |
| Utförande | EasyUp |
| Bredd | 100 cm |
| Längd | 5000 cm |
| Åtgång | 20 våder/rulle (2,4 m i takhöjd) |
| Typ | Tapet |
| Stil | Modern |
| Material | Vlies |
| EAN-nr | 8711444576342 |

