Flatvävd Matta KM Carpets Porto
fr.439 kr
Se priset!
Välj variant

Porto
439 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Porto ifrån KM Carpets är en flatvävd matta i en stilren design som går i olika nyanser vilket ger den en melerad effekt. Mattan har en fin glans och ger ett välkomnande intryck i hall och kök.
Varumärke
KM CarpetsBeskrivning
Porto ifrån KM Carpets är en flatvävd matta i en stilren design som går i olika nyanser vilket ger den en melerad effekt. Mattan har en fin glans och ger ett välkomnande intryck i hall och kök.
Porto har en mjuk filtbaksida, vilket innebär att mattan inte bara är skonsam mot golvet utan även att den tål värmegolv och därför kan placeras varsomhelst i hemmet.
Då mattan inte har någon tät lugg där smuts kan fastna, så är den tacksam att rengöra och dammsuga.
Detaljer & skötselråd
- Material: 100% PP
- Baksida: Filtbaksida
- Typ: Flatvävd
- Tjocklek: Ca 8 mm
- Tvättråd: Mindre fläckar avlägsnas med lite ljummet vatten, milt rengöringsmedel och en frottéhandduk eller mjuk borste. För rengöring utav hela mattan rekommenderas fackmässig tvätt.
Då mattan inte har någon tät lugg där smuts kan fastna, så är den tacksam att rengöra och dammsuga.
Detaljer & skötselråd
- Material: 100% PP
- Baksida: Filtbaksida
- Typ: Flatvävd
- Tjocklek: Ca 8 mm
- Tvättråd: Mindre fläckar avlägsnas med lite ljummet vatten, milt rengöringsmedel och en frottéhandduk eller mjuk borste. För rengöring utav hela mattan rekommenderas fackmässig tvätt.
Recensioner
RogerVerifierad köpare
för 2 år sedanMotsvarade förväntningar. Bra pris. Exakt vad vi var ute efter.
+ Passar perfekt under köksbordet.
- Har inget negativt
Egenskaper
| Varumärke | KM Carpets |
| Färg | Antracit, Grå, Linne, Natur |
| Bredd | 80, 133, 160, 200, 240 cm |
| Längd | 190, 230, 290, 320, 340 cm |
| Material | Polypropylen |
| Typ | Flatvävd matta |
| Serie | Porto |
| Form | Rektangulär |
| Tjocklek | 0,7 cm |
| Mått | 133x190, 160x230, 200x290, 240x340, 80x320 cm |
