Flatvävd Matta Svanefors Jeff Ull
Rek. pris 999 kr
fr.899 kr
fr.382 krFrån 26 %Kampanj
Välj variant

Jeff Ull
382 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Jeff är en tunn slätvävd ullmatta med bomullsvarp. Rengör eventuella fläckar med fuktig trasa eller lämna för fackmannamässig mattvätt. Ull har en naturlig smuts- och vattenavvisande förmåga och lämpar sig därför mycket bra som material i en matta. Denna matta är ett hantverk och vissa avvikelser och ojämnheter i väven kan förekomma. 90% Ull, 10% Bomull.
Varumärke
SvaneforsBeskrivning
Jeff är en tunn slätvävd ullmatta med bomullsvarp. Rengör eventuella fläckar med fuktig trasa eller lämna för fackmannamässig mattvätt. Ull har en naturlig smuts- och vattenavvisande förmåga och lämpar sig därför mycket bra som material i en matta. Denna matta är ett hantverk och vissa avvikelser och ojämnheter i väven kan förekomma. 90% Ull, 10% Bomull.
Egenskaper
| Varumärke | Svanefors |
| Färg | Brun |
| Bredd | 70, 170, 200 cm |
| Längd | 140, 240, 300 cm |
| Material | Ull/Bomull |
| Produkttyp | Ullmatta |
| Serie | Jeff |
| Form | Rektangulär |
| Vikt | 1,1, 1,8, 3,6, 5,5 kg |
| Mått | 170x240, 200x300, 70x140, 70x240 cm |
