Handvävd Matta KM Carpets Avesta UllBlue, 240x340 cm
5 999 kr
3 334 krSpara 44 %Kampanj
Vald variant
Färg:
Natur
Bredd:
140 cm
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
KM CarpetsBeskrivning
Avesta är en tålig handvävd matta med röllakanteknik. Den har ett röllakans inspirerat mönster.
Eftersom att ull är lätt smutsavvisande kan man enkelt torka bort mindre fläckar. Den gör sig precis lika bra i läshörnan som under matbordet.
Varje handvävd matta blir unik, eftersom att alla handvävda mattor har vävts för hand så kan det variera något mellan varje exemplar.
Tvättråd
Rengör fläckar med handduk eller mjuk borste, lite vatten och såpa. För rengöring av hela handvävda mattan rekommenderas fackmässig tvätt.
Tips
Eftersom en ny ullmatta har ett överskott av mattludd så är det bra att dammsuga den regelbundet.
Varje handvävd matta blir unik, eftersom att alla handvävda mattor har vävts för hand så kan det variera något mellan varje exemplar.
Tvättråd
Rengör fläckar med handduk eller mjuk borste, lite vatten och såpa. För rengöring av hela handvävda mattan rekommenderas fackmässig tvätt.
Tips
Eftersom en ny ullmatta har ett överskott av mattludd så är det bra att dammsuga den regelbundet.
Egenskaper
| Varumärke | KM Carpets |
| Art.Nr. | 58005 |
| Färg | Natur |
| Bredd | 140 cm |
| Längd | 200 cm |
| Material | 100% Ull |
| Produkttyp | Ullmatta |
| Serie | Avesta |
| Storlek | 140x200 cm |
| Stil | Modern |
| Form | Rektangulär |
| Tjocklek | 10 mm |
| EAN-nr | 7340205358104 |





