Handvävd Matta KM Carpets Torekov Ull
fr.995 kr
utvalda påKampanj
Välj variant

Torekov Ull
995 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Torekov från KM Carpets är en handvävd matta i modern touch, den är vävd i en behaglig ton och varptråd. Mattan har en melerade levande känsla.
Varumärke
KM CarpetsBeskrivning
Torekov från KM Carpets är en handvävd matta i modern touch, den är vävd i en behaglig ton och varptråd. Mattan har en melerade levande känsla.
Torekov är vändbar och går att använda på båda sidor. Den kommer också i flera storlekar och former vilket gör att den är lätt att hitta en plats för i ditt hem.
Eftersom mattan är handvävd så kan små avvikelser i mönster, färg och storlek förekomma, detta gör att alla handvävda mattor blir personliga och unika.
Detaljer & skötselråd
- Material: 80% Ull 20% Bomull
- Typ: Handvävd matta
- Tjocklek: Ca 15 mm
- Rengöring: Rengör mindre fläckar genom att försiktigt trycka med ett lätt fuktat papper eller ljus trasa mot fläcken. Tänk på att inte gnugga utan badda försiktigt mot fläcken. För rengöring utav hela mattan rekommenderas fackmässig tvätt.
Tips! En ny ullmatta har överskott utav mattludd, detta är helt normalt och kommer att minska med tiden. För att öka mattans livslängd så är det bra att dammsuga den regelbundet.
Eftersom mattan är handvävd så kan små avvikelser i mönster, färg och storlek förekomma, detta gör att alla handvävda mattor blir personliga och unika.
Detaljer & skötselråd
- Material: 80% Ull 20% Bomull
- Typ: Handvävd matta
- Tjocklek: Ca 15 mm
- Rengöring: Rengör mindre fläckar genom att försiktigt trycka med ett lätt fuktat papper eller ljus trasa mot fläcken. Tänk på att inte gnugga utan badda försiktigt mot fläcken. För rengöring utav hela mattan rekommenderas fackmässig tvätt.
Tips! En ny ullmatta har överskott utav mattludd, detta är helt normalt och kommer att minska med tiden. För att öka mattans livslängd så är det bra att dammsuga den regelbundet.
Recensioner
Kristina KVerifierad köpare
för 2 år sedanSuperfin tjock matta som är skön att gå på och verkar vara av bra kvalitet.
+ Prisvärd
- Släpper fibrer/ludd som hamnar på strumpor och runt omkring mattan
Linda PVerifierad köpare
för 2 år sedanFantastiskt fin matta
+ Snygg och mysig
- Lätt att det går upp trådar
Egenskaper
| Varumärke | KM Carpets |
| Färg | Grå, Linne, Vit |
| Bredd | 140, 160, 200, 240, 300 cm |
| Längd | 200, 230, 300, 340, 400 cm |
| Material | Bomull/Ull |
| Produkttyp | Ullmatta |
| Serie | Torekov |
| Form | Rektangulär |
| Tjocklek | 1,5 cm |
| Mått | 140x200, 160x230, 200x300, 240x340, 300x400 cm |
