Persisk Matta Arkiio Anbaran Kelim 104x191
1 689 kr

Anbaran Kelim 104x191
1 689 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
ArkiioBeskrivning
Handknuten persisk matta från Arkiio. Kelim Creme/Brun 104x191 cm
Specifikationer
- Derrisull och örtfärgämne
- Vävd av Shiraz nomader
- Ursprung: Iran, Anbaran
- Varp: Ull
- Lugg: Ull
- Ålder: 0-10
- Derrisull och örtfärgämne
- Vävd av Shiraz nomader
- Ursprung: Iran, Anbaran
- Varp: Ull
- Lugg: Ull
- Ålder: 0-10
Egenskaper
| Varumärke | Arkiio |
| Art.Nr. | 751145 |
| Färg | Flerfärgad |
| Bredd | 104 cm |
| Längd | 191 cm |
| Material | Ull |
| Produkttyp | Persisk matta |
| Stil | Orientalisk |
| Höjd | 8 mm |
| Form | Rektangulär |
| Mått | 191x104 cm |
| EAN-nr | 735011508305 |

