Persisk Matta Arkiio Arak Patina 118x200
3 075 kr
1 625 krSpara 47 %Kampanj

Arak Patina 118x200
1 625 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Varumärke
ArkiioBeskrivning
Handknuten persisk patinamatta från Arkiio. Röd/Creme 118x200 cm
Specifikationer
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Arak
- Knuttäthet: 250000
- Varp: Garn
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 30-50 år
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Arak
- Knuttäthet: 250000
- Varp: Garn
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 30-50 år
Egenskaper
| Varumärke | Arkiio |
| Art.Nr. | 751721 |
| Färg | Flerfärgad |
| Bredd | 118 cm |
| Längd | 200 cm |
| Material | Garn |
| Typ | Persisk matta |
| Stil | Orientalisk |
| Form | Rektangulär |
| Höjd | 14 mm |
| Mått | 200x118 cm |
| EAN-nr | 735011506066 |


