Persisk Matta Arkiio Kurdistan 134x256
5 595 kr
1 635 krSpara 71 %Kampanj

Kurdistan 134x256
1 635 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Varumärke
ArkiioBeskrivning
Handknuten persisk matta från Arkiio. Mörkblå/Röd 134x256 cm
Specifikationer
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Kurdistan
- Knuttäthet: 160000
- Varp: Garn
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 30-60
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Kurdistan
- Knuttäthet: 160000
- Varp: Garn
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 30-60
Egenskaper
| Varumärke | Arkiio |
| Art.Nr. | 752225 |
| Färg | Flerfärgad |
| Bredd | 134 cm |
| Längd | 256 cm |
| Material | Garn |
| Typ | Persisk matta |
| Stil | Orientalisk |
| Form | Rektangulär |
| Höjd | 14 mm |
| Mått | 256x134 cm |
| EAN-nr | 7350115056816 |


