Persisk Nålmatta Quchan Kelim 113x176
4 245 kr

Persisk Nålmatta Quchan Kelim 113x176
4 245 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
ArkiioBeskrivning
Handknuten persisk nålmatta från Arkiio. Kelim Flerfärgad 113x176 cm
Specifikationer
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Quchan
- Varp: Ull
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 10-20 år
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Quchan
- Varp: Ull
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 10-20 år
Egenskaper
| Varumärke | Arkiio |
| Art.Nr. | 751251 |
| Färg | Flerfärgad |
| Bredd | 113 cm |
| Längd | 176 cm |
| Material | Ull |
| Produkttyp | Persisk matta |
| Stil | Orientalisk |
| Höjd | 8 mm |
| Form | Rektangulär |
| Mått | 176x113 cm |
| EAN-nr | 7350115050005 |



