Ryamatta KM Carpets Dream
fr.809 kr
Välj variant
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Dream från KM Carpet är en maskinvävd konstpälsmatta med en kortare tät och klappvänlig lugg. Den supermjuka microfiber-polyester luggen har en ljus natur nyans. Mattans täta och korta lugg kan uppfattas att skifta en aning beroende på hur den ligger när ljuset i rummet träffar den.
Varumärke
KM CarpetsBeskrivning
Dream från KM Carpet är en maskinvävd konstpälsmatta med en kortare tät och klappvänlig lugg. Den supermjuka microfiber-polyester luggen har en ljus natur nyans. Mattans täta och korta lugg kan uppfattas att skifta en aning beroende på hur den ligger när ljuset i rummet träffar den.
En Dream kan vara gosig, lekfull eller enkelt elegant beroende på vart du väljer att placera din matta. Likt en kameleont placerar den sig precis lika väl i vardagsrummet som i barn eller tonårsrummet.
Dream är en av våra lenaste och mysigaste mattor någonsion!
Skötselråd:
För att förlänga den mjuka pälskänslan i din matta rekommenderas att ni emellanåt skakar er matta. Du kan även fluffa upp den på nytt genom att kamma igenom den med en borste eller kam. Tänk på att då och då vända din matta om den ligger vid en soffa eller under ett bord. På så sätt så ger du den ett jämnare slitage.
Dream är en av våra lenaste och mysigaste mattor någonsion!
Skötselråd:
För att förlänga den mjuka pälskänslan i din matta rekommenderas att ni emellanåt skakar er matta. Du kan även fluffa upp den på nytt genom att kamma igenom den med en borste eller kam. Tänk på att då och då vända din matta om den ligger vid en soffa eller under ett bord. På så sätt så ger du den ett jämnare slitage.
Egenskaper
| Varumärke | KM Carpets |
| Färg | Natur |
| Bredd | 140, 160, 240 cm |
| Längd | 200, 230, 340 cm |
| Utförande | Maskinvävd |
| Material | 100% Microfiber-polyester |
| Produkttyp | Ryamatta |
| Serie | Dream |
| Stil | Modern |
| Form | Rektangulär |
| Tjocklek | 1,8 cm |
| Mått | 140x200, 160x230, 240x340 cm |
