Wiltonmatta KM Carpets Amber Shapes Färgglad Polyester
fr.999 kr
Välj variant
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Amber Shapes Multi har en ljus crembotten som pryds av färgglada cirklar och kvadrater. Mönstret på wiltonmattan går i creme, natur, rött och turkos.
Varumärke
KM CarpetsBeskrivning
Amber Shapes Multi har en ljus crembotten som pryds av färgglada cirklar och kvadrater. Mönstret på wiltonmattan går i creme, natur, rött och turkos.
Glans ger de olika formernas färger en möjlighet att skifta lätt i nyans beroende på hur ljuset faller på.
Amber är en serie glänsande och färgstarka wiltonmattor med en bred mönstervariation. Från klassiska enkla till mer moderna och abstrakta mönster. Härliga wiltonmattor med fantastisk glans som blir till en bländande detalj i inredningen. Med sin halkfria baksida ligger dessa wiltonmattor tryggt på plats på golvet. Utan lång lugg för smuts och annat att gömma sig i gör den sig ypperligt varhelst du väljer att placera dem. De är dessutom även tvättbara, vilket gör dem till en riktigt glänsande stjärna i ditt hem.
Tvättråd
Maskintvätt 30°C, plantorkas. Mindre fläckar avlägsnas med lite ljummet vatten, frottéhandduk eller mjuk borste.
Amber är en serie glänsande och färgstarka wiltonmattor med en bred mönstervariation. Från klassiska enkla till mer moderna och abstrakta mönster. Härliga wiltonmattor med fantastisk glans som blir till en bländande detalj i inredningen. Med sin halkfria baksida ligger dessa wiltonmattor tryggt på plats på golvet. Utan lång lugg för smuts och annat att gömma sig i gör den sig ypperligt varhelst du väljer att placera dem. De är dessutom även tvättbara, vilket gör dem till en riktigt glänsande stjärna i ditt hem.
Tvättråd
Maskintvätt 30°C, plantorkas. Mindre fläckar avlägsnas med lite ljummet vatten, frottéhandduk eller mjuk borste.
Egenskaper
| Varumärke | KM Carpets |
| Färg | Flerfärgad |
| Bredd | 160, 200, 230 cm |
| Längd | 230, 290, 340 cm |
| Material | 100% Polyester |
| Produkttyp | Wiltonmatta |
| Serie | Amber |
| Stil | Modern |
| Form | Rektangulär |
| Tjocklek | 9 mm |
| Storlek | 160x230, 200x290, 230x340 cm |
