Wiltonmatta KM Carpets Doria ZenGrå, 240x340 cm
2 999 kr
2 699 krSpara 10 %Kampanj
Vald variant
Färg:
Grå
Mått (cm):
240x340
Tillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Doria Zen är en enfärgad stilsäker matta med mjuka former. Den har en härlig grå färg som är vävd med high/low-effekt. Vävningen med sina olika lugglängder får mönster i mattan att framträda och bli mer effektfullt. En matchande langettering ger den en snygg finish. Lättplacerad i flera av hemmets rum då den kommer i flera storlekar, passar precis lika bra i tv rummet som i ungdomsrummet.
Varumärke
KM CarpetsBeskrivning
Doria Zen är en enfärgad stilsäker matta med mjuka former. Den har en härlig grå färg som är vävd med high/low-effekt. Vävningen med sina olika lugglängder får mönster i mattan att framträda och bli mer effektfullt. En matchande langettering ger den en snygg finish. Lättplacerad i flera av hemmets rum då den kommer i flera storlekar, passar precis lika bra i tv rummet som i ungdomsrummet.
Tvättråd
Mindre fläckar avlägsnas med en ren ljus frottéhandduk eller mjuk borste, lite ljummet vatten och milt rengöringsmedel. För tvätt av hela mattan rekommenderas fackmässig tvätt. Om mattan ligger intill eller under en möbel, rotera gärna mattan för ett jämnare slitage.
Mindre fläckar avlägsnas med en ren ljus frottéhandduk eller mjuk borste, lite ljummet vatten och milt rengöringsmedel. För tvätt av hela mattan rekommenderas fackmässig tvätt. Om mattan ligger intill eller under en möbel, rotera gärna mattan för ett jämnare slitage.
Recensioner
Jacqueline TVerifierad köpare
för 2 år sedanFin färg och fint mönster!
Egenskaper
| Varumärke | KM Carpets |
| Art.Nr. | 36188 |
| Färg | Grå |
| Bredd | 240 cm |
| Längd | 340 cm |
| Material | Polypropylen |
| Produkttyp | Wiltonmatta |
| Serie | Doria Zen |
| Mått | 240x340 cm |
| Tjocklek | 1 cm |
| Form | Rektangulär |
| EAN-nr | 7340205336188 |


