3-sitssoffa Manor House Chesterfield Deluxe SammetBeige
11 999 kr

Chesterfield Deluxe Sammet
Beige
11 999 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

3-sitssoffa Chesterfield Deluxe Sammet från Manor House är en 3-sitssoffa i sammet. Denna soffa är utsmyckad med klädda knappar, pärlspikar och eleganta hjul på de främre benen.
Varumärke
Manor HouseBeskrivning
3-sitssoffa Chesterfield Deluxe Sammet från Manor House är en 3-sitssoffa i sammet. Denna soffa är utsmyckad med klädda knappar, pärlspikar och eleganta hjul på de främre benen.
Övrigt
- Material sittdyna: Kallskum
- Material ryggdyna: Kallskum
- Montering krävs: Nej
Chesterfield Deluxe är en ljuvlig soffserie med lyxiga Chesterfield-soffor, fåtöljer samt fotpallar som finns i en rad olika utföranden. Designen är i den klassiska stilen, som får en att tänka på engelska rökrum och bibliotek, samtidigt som det känns som nytt och fräscht. De djuphäftade knapparna tillsammans med de rejäla sittplymåerna ger soffan karaktär och charm, ett gediget hantverk av högsta kvalitet.
- Material sittdyna: Kallskum
- Material ryggdyna: Kallskum
- Montering krävs: Nej
Chesterfield Deluxe är en ljuvlig soffserie med lyxiga Chesterfield-soffor, fåtöljer samt fotpallar som finns i en rad olika utföranden. Designen är i den klassiska stilen, som får en att tänka på engelska rökrum och bibliotek, samtidigt som det känns som nytt och fräscht. De djuphäftade knapparna tillsammans med de rejäla sittplymåerna ger soffan karaktär och charm, ett gediget hantverk av högsta kvalitet.
Egenskaper
| Varumärke | Manor House |
| Art.Nr. | 653674 |
| Färg | Beige |
| Bredd | 203 cm |
| Höjd | 80 cm |
| Djup | 86 cm |
| Material | Sammet |
| Produkttyp | 3-sitssoffa |
| Serie | Chesterfield |
| Höjd armstöd | 80 cm |
| Montering | Nej |
| Stil | Rustik |
| Stomme | Spånskiva/Massivt trä |
| Martindale | 25000 |
| Sittdjup | 55 cm |
| Sitthöjd | 50 cm |
| Sittbredd | 165 cm |
| Total höjd | 80 cm |
| Antal Sittplatser | 3 |







