U-soffa Scandinavian Choice Ocean Large PU/Tyg
21 999 kr

Ocean Large PU/Tyg
21 999 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Ocean är en bekväm u-soffa från Scandinavian Choice med en divan och ett öppet avslut som ger plats för många. Soffan har en tvådelad design med svart konstläder nedtill och sitsplymåer samt kuvertkuddar i gråmelerat tyg. Stommen är tillverkad av massivt trä och masonit som ger en stabil grund. Sitsen har 35 kg kallskum som ger hög sittkomfort och ser till att de inte tappar formen.
Varumärke
Scandinavian ChoiceBeskrivning
Ocean är en bekväm u-soffa från Scandinavian Choice med en divan och ett öppet avslut som ger plats för många. Soffan har en tvådelad design med svart konstläder nedtill och sitsplymåer samt kuvertkuddar i gråmelerat tyg. Stommen är tillverkad av massivt trä och masonit som ger en stabil grund. Sitsen har 35 kg kallskum som ger hög sittkomfort och ser till att de inte tappar formen.
Egenskaper
| Varumärke | Scandinavian Choice |
| Art.Nr. | 127638 |
| Färg | Svart/Ljusgrå |
| Bredd | 310 cm |
| Höjd | 90 cm |
| Djup | 215 cm |
| Material | 100% Polyester |
| Armstöd bredd | 24 cm |
| Stomme | Massiv träram/fiberplatta/masonit |
| Bredd Divan | 88 cm |
| Bredd Öppet avslut | 97 cm |
| Totaldjup divan | 156 cm |
| Tjocklek sittdyna | 17 cm |
| Martindale | 25000 |
| Sitthöjd | 46 cm |
| Antal Sittplatser | 6 |
