Matstol In Living Viktoria SammetGrå
Rek. pris 1 499 kr/st
Pris/frp 2 252:-
1 126 kr/st
Viktoria Sammet
Grå
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Matstol Viktoria Sammet från In Living fångar blicken på en gång med sin iögonfallande design och exklusiva detaljer. Klassiskt knappklädd rygg, pärlspik, ringbeslag på baksidan, vinklade ben och vacker sammetsklädsel är karaktärsdrag för denna stol. För att inte tala om den utmärkta sittkomforten som bjuder in till långa och trevliga middagar med nära och kära.
Varumärke
In LivingBeskrivning
Matstol Viktoria Sammet från In Living fångar blicken på en gång med sin iögonfallande design och exklusiva detaljer. Klassiskt knappklädd rygg, pärlspik, ringbeslag på baksidan, vinklade ben och vacker sammetsklädsel är karaktärsdrag för denna stol. För att inte tala om den utmärkta sittkomforten som bjuder in till långa och trevliga middagar med nära och kära.
Öppna dragkedjan på undersidan av fåtöljens rygg för att ta ut benen.
Skötselråd
Sammet är lätt att ta hand om. Dammsug eller använd självhäftande roller, och alltid i luggens riktning. Skydda dina stolar med en textilimpregnering från att smuts och spill tränger ner och blir bestående fläckar.
Skötselråd
Sammet är lätt att ta hand om. Dammsug eller använd självhäftande roller, och alltid i luggens riktning. Skydda dina stolar med en textilimpregnering från att smuts och spill tränger ner och blir bestående fläckar.
Egenskaper
| Varumärke | In Living |
| Art.Nr. | 576838 |
| Färg | Grå |
| Bredd | 54,5 cm |
| Höjd | 92 cm |
| Djup | 59 cm |
| Ben | Trä |
| Rygghöjd | 48 cm |
| Material | Trä/Sammet |
| Produkttyp | Matstol |
| Serie | Viktoria |
| Montering | Ja |
| Stil | Lantligt |
| Max Användarvikt | 110 Kg |
| Sittdjup | 44 cm |
| Sitthöjd | 48 cm |
| Sittbredd | 48 cm |







