Loftstege DolleVit, L: 2550 mm
Rek. pris 5 382 kr
4 040 kr
Se priset!
Vald variant
Max Takhöjd (mm):
2370
Färg:
Vit

Loftstege Dolle
Vit, L: 2550 mm
4 040 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Loftstege från Dolle som kan användas för att få tillgång till ett sovloft i barnrummet eller för den extra platsen på vinden. Loftstegens mått gör att den passar perfekt i ett rum med begränsat utrymme, loftstegen ger tillgång till rum som du kan använda som sovrum och därvid spara på platsen i vardagsrummet när du ska ha gäster.
Varumärke
DolleBeskrivning
Loftstege från Dolle som kan användas för att få tillgång till ett sovloft i barnrummet eller för den extra platsen på vinden. Loftstegens mått gör att den passar perfekt i ett rum med begränsat utrymme, loftstegen ger tillgång till rum som du kan använda som sovrum och därvid spara på platsen i vardagsrummet när du ska ha gäster.
Lofttrappan har balkar i furu från FSC® certifierat skogsbruk och steg i bok. En uppsättning krokar för att hänga ingår i loftstegen.
Storlekar:
8 steg Dolle Loftstege, 190 cm.
10 steg Dolle Loftstege, 237 cm.
12 steg Dolle Loftstege, 285 cm.
Storlekar:
8 steg Dolle Loftstege, 190 cm.
10 steg Dolle Loftstege, 237 cm.
12 steg Dolle Loftstege, 285 cm.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Dolle |
| Art.Nr. | 1039344-0145 |
| Material | furu/bok |
| Produkttyp | Lofttrappa |
| Längd | 2550 mm |
| Max Takhöjd | 2370 mm |
| Antal Steg | 10 st |
| Bredd | 383 mm |
| Färg | Vit |
| EAN-nr | 5708580175372 |



