Spiraltrappa Dolle TorontoØ 1550 mm, max takhöjd 3290 mm
Rek. pris 33 949 kr
25 901 kr
Se priset!
Vald variant
Diameter:
1550 mm
Antal Steg:
13 st
Skyddsräcke StartpaketSkyddsräcke Dolle till Toronto Startpaket
1 707 krSkyddsräcke FörlängningspaketSkyddsräcke Dolle till Toronto Förlängningspaket
1 430 kr
Toronto
Ø 1550 mm, max takhöjd 3290 mm
25 901 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Toronto är en spiraltrappa från Dolle som kan användas både inomhus och utomhus. Trappan finns som höger- och vänstervriden och kan användas för fyrkantiga öppningar. Stegen i trappan har hål för extra glidmotstånd.
Varumärke
DolleBeskrivning
Toronto är en spiraltrappa från Dolle som kan användas både inomhus och utomhus. Trappan finns som höger- och vänstervriden och kan användas för fyrkantiga öppningar. Stegen i trappan har hål för extra glidmotstånd.
Information
- Trappan är certifierat för en max punktbelastning på 200 kg och en max totalbelastning på 1000 kg
- Räcket är godkänt för vattenrätt belastning på 50 kg för varje meter
- Trappan är tillverkat enligt europeiska byggnadsstandard, EN 1991 och EN 199
- Trappan är certifierat för en max punktbelastning på 200 kg och en max totalbelastning på 1000 kg
- Räcket är godkänt för vattenrätt belastning på 50 kg för varje meter
- Trappan är tillverkat enligt europeiska byggnadsstandard, EN 1991 och EN 199
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Dolle |
| Art.Nr. | 5080305-0100 |
| Material | Galvaniserad stål |
| Diameter | 1550 mm |
| Serie | Toronto |
| Typ | Spiraltrappa |
| Antal Steg | 13 st |
| Rek Öppningsmått | 1650x1650 mm |
| Färg | Stål |
| Våningshöjd | 2870-3290 mm |
| Användningsområde | Inomhus/Utomhus |
| EAN-nr | 5711094133875 |




