Trapprenovering Lundbergs Premium Nordic White Ek SättstegLängd: 1450 mm
955 kr
Vald variant
Längd:
1450 mm

Premium Nordic White Ek Sättsteg
Längd: 1450 mm
955 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Trapprenovering Lundbergs Premium Nordic White Ek Sättsteg matchar trapprenoveringsstegen av obehandlad ek i Premium-serien. Sättsteget är den lodräta delen mellan den stängda trappans steg.
Varumärke
LundbergsBeskrivning
Trapprenovering Lundbergs Premium Nordic White Ek Sättsteg matchar trapprenoveringsstegen av obehandlad ek i Premium-serien. Sättsteget är den lodräta delen mellan den stängda trappans steg.
Det kan skilja sig i färgtonen mellan olika batcher.
Recensioner
Benny AVerifierad köpare
för 4 år sedanTrappstegen var väldigt enkla att anpassa till trappan, som är en rak furutrappa från 70-talet. Använde en kap-och gersåg för såga till varje steg. Tejpa över där du sågar av steget, så blir det inte sår i skarven. Limmade sen fast steget i trappan. Tänk på att inte göra steget för precis. Då blir det knarr i trappan. Avsluta med en lätt fogning. Mycket nöjd med resultatet.
Egenskaper
| Varumärke | Lundbergs |
| Art.Nr. | 81615 |
| Material | Ek |
| Serie | Premium Nordic White Ek |
| Typ | Sättsteg |
| Längd | 1450 mm |
| Tjocklek | 8 mm |
| Färg | Vit Ek |
| Djup | 170 mm |
