Väderstation Ventus W220
Rek. pris 699 kr
615 kr
539 krSpara 12 %Kampanj41 tim kvar!
Förväntas åter i lager 2026-06-26
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Väderstation W220 från Ventus är en snygg väderstation i stilren design med stor, tydlig display. Den ger dig en lokal väderutsikt och vädermätningar från terrassen, trädgården eller balkongen. Allt överfört från dina trådlösa sensorer. Väderstationen ger dig lokala mätningar på inom-/utomhustemperaturer och -luftfuktighet.
Varumärke
VentusBeskrivning
Väderstation W220 från Ventus är en snygg väderstation i stilren design med stor, tydlig display. Den ger dig en lokal väderutsikt och vädermätningar från terrassen, trädgården eller balkongen. Allt överfört från dina trådlösa sensorer. Väderstationen ger dig lokala mätningar på inom-/utomhustemperaturer och -luftfuktighet.
Funktioner
- Väderutsikt med fem olika väderikoner
- Temperatur inne/ute
- Min-/maxtemperatur
- Luftfuktighet inne/ute
- Min-/maxluftfuktighet
- Radiokontrollerad klocka med snooze- och larmfunktion
- Ikon för larm (tid)
- Snöikon, indikerar utomhustemperatur från 3 till -2 grader
- En utomhussensor medföljer (max tre kan anslutas)
- Dimension väderstation (HxBxD): 10x14x4,7 cm
- Dimension display (HxB): 6,3x12,5 cm
- Använder batterier: Huvudenhet 2 x AA, sensor 2 x AA (medföljer ej)
- Väderutsikt med fem olika väderikoner
- Temperatur inne/ute
- Min-/maxtemperatur
- Luftfuktighet inne/ute
- Min-/maxluftfuktighet
- Radiokontrollerad klocka med snooze- och larmfunktion
- Ikon för larm (tid)
- Snöikon, indikerar utomhustemperatur från 3 till -2 grader
- En utomhussensor medföljer (max tre kan anslutas)
- Dimension väderstation (HxBxD): 10x14x4,7 cm
- Dimension display (HxB): 6,3x12,5 cm
- Använder batterier: Huvudenhet 2 x AA, sensor 2 x AA (medföljer ej)
Egenskaper
| Varumärke | Ventus |
| Art.Nr. | W220 |
| Färg | Svart |
| Bredd | 140 mm |
| Höjd | 100 mm |
| Djup | 47 mm |
| Bredd | 14 cm |
| Höjd | 10 cm |
| Vikt | 0,29 kg |
| Produkttyp | Väderstation |
| Material | Plast |
| Längd | 4,7 cm |
| EAN-nr | 5705858706719 |





