Diskho Lavabo Kubus 540 SoftFärg: Massiv Mässing, Yta: Borstad
Rek. pris 15 049 kr
9 493 kr
Se priset!
Vald variant
Färg:
Massiv Mässing

Kubus 540 Soft
Färg: Massiv Mässing, Yta: Borstad
9 493 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Lavabo Kubus 540 Soft är en modern fyrkantig diskbänk från Lavabo. Kubus Soft har invändiga runda hörn som följer diskhons kan vilket ger ett harmoniskt utseende.
Varumärke
LavaboBeskrivning
Lavabo Kubus 540 Soft är en modern fyrkantig diskbänk från Lavabo. Kubus Soft har invändiga runda hörn som följer diskhons kan vilket ger ett harmoniskt utseende.
Rundningen i hörnen gör också att det är lättare att göra hon ren. Kuvertbotten i diskhon gör att vattnet lättare rinner ut i avloppet.
Kubus 540 Soft har en tjocklek på 1,2 mm vilket gör diskbänken otroligt stabil, så den kan nedfällas, planlimmas eller underlimmas. Den finns att köpa i flera färger och utföranden. De medföljande monteringsklämmorna gör att diskhon kan monteras på olika sätt. Korgventil och monteringsklämmor medföljer.
Kubus 540 Soft har en tjocklek på 1,2 mm vilket gör diskbänken otroligt stabil, så den kan nedfällas, planlimmas eller underlimmas. Den finns att köpa i flera färger och utföranden. De medföljande monteringsklämmorna gör att diskhon kan monteras på olika sätt. Korgventil och monteringsklämmor medföljer.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Lavabo |
| Art.Nr. | 10255MM |
| Modell | Centrerad |
| Montering | Infällnad/Planlimning/Underlimning |
| Bottenventil | Ja |
| Färg | Massiv Mässing |
| Diskho | Enkel |
| Material | Mässing |
| Yta | Borstad |
| Vattenlås | Ja |
| Minsta skåpsbredd | 600 mm |
| Överfyllnadsskydd | Ja |
| Hål för Blandare | Ja |
| Serie | Kubus |
| Typ | Diskho |
| Höjd | 190 mm |
| Längd | 500 mm |
| Låddjup | 190 mm |
| Bredd | 540 mm |
| EAN-nr | 5711402310912 |
